Çınar Altı Çaycısı

Beyni Sperm Bulamacı Olmuş Bir Halk

Posted in Medya Kaşarlanması, Toplumsal by krasotkin on 02/01/2009

Bu yazımda, içinde yaşadığımız toplumu içten içe kemiren ancak teşhisi henüz tam anlamıyla konamamış bir hastalıktan söz edeceğim. Bu hastalığın günümüze kadar teşhis edilememesinde, meydana çıkış sürecindeki karmaşıklık önemli bir etkendir. Gerçekten de bu hastalığın çıkış noktasını ve sonraki aşamalarını incelediğinizde birçok içsel ve dışsal faktörün bazı zaman sıralı olarak, bazense birbirinin içine geçmiş olarak hastalıkta rol oynadığını görürsünüz.

Sperm hücrelerinin gerisin geriye tepmesinden ve oluk oluk beyne sızmasından söz ediyorum. Burada bir takım sosyal değerlerden ötürü insan fizyolojisinin ağır tahribata maruz kalması, ve hemen bunun ardından kişinin bu bozuk fizyolojik yapısından hareket ederek, yine bu bozuk fizyolojik formunun ürünü olan değerler üretmesi söz konusudur. Yani hastalık sosyal normlardan insan fizyolojisine, insan fizyolojisinden yeniden sosyal normlara sirayet ederek döngüsel bir karakter görünümü arz etmektedir.

Biraz karmaşık olmuş olabilir, o yüzden anlatmak istediğimi biraz daha basitleştirmeme müsaade edin. Hani baş aşağı duran bir insan nasıl ki beynine kan gitmesi tehlikesiyle karşı karşıyadır, işte bu benim bahsettiğim hastalıktan muzdarip bahtsızların da sperm dolaşımı sağlıklı şekilde gerçekleşmediği için bu spermlerin beyinlerine sızma belirtisi mevcuttur.

Bu virüsü taşıyan insanlara her yerde rastlayabilirsiniz. İşte misal, doğalgaz zehirlenmesinden hayatını yitiren gençlerin hangi pozisyonda can vermiş olduklarını sorabilen muhabir. O adamı münferit mi sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz dostlarım. Yöneltilen o soruda bir muhabirin merakı değil, bir toplumun sperm bulamacına dönmüş bilinçaltının dışavurumu vardı. Bu ülkede, Nihat Genç’in tabiriyle bu topraklarda, gece birlikte alkol alıp sabahlayan “kızlı-erkekli” bir üniversiteli grup milyonlarca insanın muhayyilesinde tek bir eylemi çağrıştırır. Bu yüzden öyle çok yadırgamayın Zaman’ı, kınamayın Vakit’i, sövüp saymayın o soruyu orgazma ulaşmasına saniyeler kalmış gibi heyecanla titreyerek soran gazeteciye; bunların hepsi bu halkın bilinçaltının bir tezahürü, dışa vurumudur. Bunlar, hiç de azımsanmayacak bir kitlenin temsilcileridir.

Beyni oluk oluk sperme bulanmışların temsilcileri…


Yedi Bilkent öğrencisinin hayatını kaybetmesinin bazı basın organlarına yansıması:

Ankara’da yılbaşı kutlaması için biraraya gelen üniversite öğrencisi yedi genç doğalgaz sızıntısı nedeniyle uykuda hayatını kaybetti. (taraf)
Ankara Çankaya’da bir evdeki yeni yıl partisinde buluşan 7 Bilkent Üniversitesi öğrencisi, zehirlenerek yaşamını yitirdi. (ntvmsnbc)
Çankaya Birlik Mahallesi’nde yeni yılı kutlayan 7 üniversite öğrencisi gece kombiden sızan doğalgazdan zehirlenerek yaşamını yitirdi. (cumhuriyet)
Çankaya ilçesindeki bir apartman dairesinde kutlama yapan 3’ü kız 7 üniversite öğrencisi, doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybetti. Eve akşam saatlerinde gelen üniversiteden kızlı-erkekli bir grup, ilerleyen saatlere kadar eğlendi. Yeni yıla birlikte giren gençlerden bazıları geç saatlerde ayrıldı. 3’ü kız 7 üniversiteli eğlenmeye devam etti. (zaman)
israil’in gazze’ye yönelik katliamına rağmen yılbaşını kutlayan duyarsız çevreler, çeşitli rezaletlerin yanı sıra facialara da sebep oldu. ankara’da yılbaşını kutlayan kızlı-erkekli 7 öğrenci alkol alıp , sızan doğalgazı farkedemeyince gaz zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti. çankaya ilçesi birlik mahallesi’nde yeni yıl kutlamalarına katılan 7 üniversite öğrencisi, karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. (vakit)

fft5_mf93750

Büşra Bek. Özgür Turan Atilla. Can Özdokumacı. Tarık Şükrü Yılmaz. Elif Koyuncuoğlu. Oğuzhan Tozburun. Ceren Okkalı. (soldan sağa - radikal)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: